محکومیت ربودن آیت الله سید حسین شیرازی از سوی علمای کشور کویت

محکومیت ربودن آیت الله سید حسین شیرازی از سوی علمای کشور کویت

سه شنبه, 22 اسفند 1396 13:59

علمای کشور کویت طی بیانیه‌ای اهانت به مرجعیت شیعه و ربودن آیت الله سید حسین شیرازی را به شدت محکوم و خواستار آزادی فوری ایشان شدند.

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن به دست خبرگزاری شیعه ویوز رسیده است آمده:

ما جمعی از علما، خطبا، ائمه مساجد و طلبه‌های حوزه‌های علمیه در کشور کویت، ظلم و اهانت به آیت الله سید حسین شیرازی را که در روز سه شنبه هفته گذشته از سوی ماموران حکومتی ایران ضمن حمله خشونت آمیز و اهانت، ربوده شدند و نیز هتک حرمت علم و علما و نیز قداست شهر را به شدت محکوم می‌کنیم.

این بیانیه افزود: متاسفانه تا این لحظه هیچ خبر مستدلی بر اینکه آیت الله سید حسین شیرازی در کجا حبس شده است، از سوی مقامات و یا مراجع قانونی ایران اعلام نشده و این در حالیست که ایشان از بیماری فشار خون و دیابت رنج می‌برند.

در ادامه بیانیه علمای کشور کویت آمده است: ما وظیفه داریم تا این اقدام غیر انسانی حکومت ایران و مخالف با تعالیم و اصول اسلام واقعی را به شدت محکوم کنیم و از مقامات حکومتی ایران خواستار آزادی آیت الله سید حسین شیرازی بدون هیچ قید و شرطی هستیم و نیزخواهان پایان یافتن سریال سرکوب صداهای مخالف نظام و منع آن‌ها از آزادی بیان می‌باشیم.

در پایان این بیانیه از همه مومنین درخواست شده که با وجود اختلاف در سلایق و افکار، یار و یاور مظلوم مومن باشند و برای آزادی هر چه سریعتر فرزند مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق شیرازی تلاش کنند.

جواب دیں

آپ کا ای میل ایڈریس شائع نہیں کیا جائے گا۔