محکومیت ربودن آیت الله سید حسین شیرازی از سوی علمای کشور کویت

محکومیت ربودن آیت الله سید حسین شیرازی از سوی علمای کشور کویت

سه شنبه, 22 اسفند 1396 13:59

علمای کشور کویت طی بیانیه‌ای اهانت به مرجعیت شیعه و ربودن آیت الله سید حسین شیرازی را به شدت محکوم و خواستار آزادی فوری ایشان شدند.

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن به دست خبرگزاری شیعه ویوز رسیده است آمده:

ما جمعی از علما، خطبا، ائمه مساجد و طلبه‌های حوزه‌های علمیه در کشور کویت، ظلم و اهانت به آیت الله سید حسین شیرازی را که در روز سه شنبه هفته گذشته از سوی ماموران حکومتی ایران ضمن حمله خشونت آمیز و اهانت، ربوده شدند و نیز هتک حرمت علم و علما و نیز قداست شهر را به شدت محکوم می‌کنیم.

این بیانیه افزود: متاسفانه تا این لحظه هیچ خبر مستدلی بر اینکه آیت الله سید حسین شیرازی در کجا حبس شده است، از سوی مقامات و یا مراجع قانونی ایران اعلام نشده و این در حالیست که ایشان از بیماری فشار خون و دیابت رنج می‌برند.

در ادامه بیانیه علمای کشور کویت آمده است: ما وظیفه داریم تا این اقدام غیر انسانی حکومت ایران و مخالف با تعالیم و اصول اسلام واقعی را به شدت محکوم کنیم و از مقامات حکومتی ایران خواستار آزادی آیت الله سید حسین شیرازی بدون هیچ قید و شرطی هستیم و نیزخواهان پایان یافتن سریال سرکوب صداهای مخالف نظام و منع آن‌ها از آزادی بیان می‌باشیم.

در پایان این بیانیه از همه مومنین درخواست شده که با وجود اختلاف در سلایق و افکار، یار و یاور مظلوم مومن باشند و برای آزادی هر چه سریعتر فرزند مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق شیرازی تلاش کنند.

جواب دیں

آپ کا ای میل ایڈریس شائع نہیں کیا جائے گا۔ ضروری خانوں کو * سے نشان زد کیا گیا ہے